Zgaga leczenie

Jeśli zgaga nie jest bardzo duża mogą na nią zadziałać leki, które neutralizują i obniżają produkcję kwasów w żołądku. Można je dostać bez recepty w nie dużych dawkach w każdej aptece. Najpopularniejsze z nich to Ranigast max, Manti Gastop, Gastro, Proacid, Malocx, Famidyna. Jeżeli mimo podjęcia leczenia zgaga powraca i staje się uciążliwa trzeba zrobić badanie endoskopowe. Może to oznaczać, że masz refluks żołądkowy przełyku. To badanie pozwoli na sprawdzenie stanu śluzówki Twojego przełyka. Warto zadbać o swoje zdrowie bo problemy związane ze zgagą mogą spowodować nawet zmiany nowotworowe. Nie można bagatelizować pieczenia w przełyku i warto w takiej sytuacji poprosić o pomoc lekarza jeżeli sposoby domowe i doraźne leki nie pomagają. Często jeżeli wybierzemy się do lekarza ze zgagą zacznie nas pytać o to jak się odżywiamy, ponieważ bardzo często powodem zgagi jest nie odpowiednia dieta. Najpierw powinniśmy zmienić nasz sposób odżywiania jeżeli naprawdę chcemy pozbyć się zgagi. Lekarz powinien na zgagę przepisać nam leki obniżające kwaśność treści żołądkowej. Jeżeli te nie pomogą może być potrzebna interwencja chirurga.

Kiedy trzeba się zgłosić do lekarza mając zgagę

Do lekarza pilnie powinniśmy się zgłosić kiedy nie możemy obejść się bez zażywania leków alkalizujących co najmniej dwa razy w tygodniu, kiedy ulewa nam się pokarm zwłaszcza w nocy kiedy śpimy, kiedy zgadze towarzyszą wzdęcia, nudności, wymioty, zaparcia, biegunki, bóle zamostkowe. Takie dolegliwości mogą być oznaką nie tylko refluksu żołądkowo- przełykowego lecz również choroby wrzodowej, cukrzycy, raka żołądka lub jelita grubego. A jak leczyć zgagę w przypadku otyłości. Wtedy najlepiej zacząć się odchudzać. Korzystne jest również spanie z głową uniesioną kilkanaście centymetrów wyżej niż reszta ciała. Warto wtedy również unikać prac w pozycji przymusowej oraz ciasnych ubrań czy pasków. Jeżeli lekarz wykluczy poważną chorobę, która jest przyczyną zgagi może zalecić przyjmowanie po posiłkach leków, które zobojętniają kwas solny. Lekarz może również przepisać leki hamujące wydzielania się kwasu solnego i środki usprawniające czynność skurczową przełyku W przypadku zgagi należy również zapoznać się ze wskazówkami co robić by się jej ustrzec.

Informacje:
Zgaga
Przyczyny zgagi
Zgaga - objawy
Leczenie
Linki


Jak leczyć zgagę? Jaką dietę stosować?Choroba refleksowa przełyku, która objawem jest zgaga stopniowo niszczy błonę śluzową naszego przełyku. Sprawia to, że odczuwamy pieczenie, ponieważ kwaśna treść żołądka wraca do naszego przełyku z przewodu pokarmowego i czujemy się bardzo nie komfortowo. Nie można tego lekceważyć bo nie leczona zgaga może prowadzić nawet do zmian nowotworowych. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o refluksie i zgadze oraz sposobach leczenia. Zobacz jak sobie z tym poradzić »


© 2012- 2024